Mój Podcast „Biznes na #BANI”
Jedyna pewna rzecz to zmiana. W dynamicznie zmieniającym się świecie – oswajanie się ze zmianą, uczenie się i oduczanie jest kluczową kompetencją. Otwórz się na inną perspektywę.
Jedyna pewna rzecz to zmiana. W dynamicznie zmieniającym się świecie – oswajanie się ze zmianą, uczenie się i oduczanie jest kluczową kompetencją. Otwórz się na inną perspektywę.
“No blame culture” – kultura nie obwiniania to jednocześnie kultura poszanowania.
To jest też podejście, które wdraża optymizm w zarządzanie, bo nie szuka winnych, a szuka i znajduje rozwiązania. I już! Mamy gotowy przepis na bycie najlepszym pracodawcą.
Jesteś Divers czy Boomers? Jak oceniasz swój sposób myślenia?
Covid i wojna m.in. zwróciły uwagę liderów na pojęcie VUCA. Pojęcie nie nowe, bo jego podstawy widać było w metodykach wojennych z 13 wieku, podczas ataków Mongołów na Azję i Europę. Definicję VUCA zawdzięczamy amerykańskim wykładowcom z U.S Army War College, nieformalnie po 11 września 2001 roku nazywanym jako “VUCA University”. Dostrzegli oni w latach dziewięćdziesiątych chaos ogarniający cały świat i jego implikacje dla przygotowania dowódców wojskowych do zarządzania armią …
Żyjemy w świecie VUCA! Takie podsumowanie trafiało w sedno w ciągu ostatnich kilku dekad rozmów o zarządzaniu biznesem. Osobiście wielokrotnie od tego zaczynałam spotkania inspiracyjne dla HR Biznes Partnerów i osób na stanowiskach liderskich, tłumacząc metodologię przywództwa amerykańskiej armii na język przywództwa inkluzywnego VUCA w biznesie. Skrót oryginalnie pochodzi od słów: V:olatile (niestabilny)U:ncertain (niepewny)C:omplex (złożony)A:mbiguos (niejednoznaczny) Popandemicznie, nadszedł czas, gdzie liderzy i liderki biznesu wiele decyzji podejmują po raz pierwszy, …
Syndrom Oszusta – kiedy wątpienie we własne sukcesy staje się przeszkodą. Jak diagnoza talentów Gallupa może pomóc w pracy z tym syndromem?
Learning Agility kompetencją przyszłości. Masz ją lub.. naucz się ją w sobie rozwijać. Zrób test.
Hej, ludzie z branż innowacyjnych, IT oraz pokolenie millennials i Gen Z – dziękujemy wam za kulturę DEI w biznesie! Liderzy światowej klasy firm typu Disney, Nike, Spotify, Netflix, Apple, Pixar popełnili wiele inspirujących książek na temat tego, jak kultura organizacyjna pomogła im osiągnąć nieprawdopodobny sukces i nie raz podnieść się z porażki. Nie dzięki rewelacyjnym produktom, ale dzięki autentycznym emocjom i zaangażowaniu ludzi, których zaufanie i szacunek zdobyli. Kultura …
Chyba wszyscy obserwujemy podwyższony poziom agresji wśród ludzi. Zresztą jest to dość analogiczne ze złym stanem psychicznym ludzi, rosnącą ilością pigułek na wszystko, wzrostem depresji, stanów lękowych czy … samobójstw, co widać w statystykach uprawnionych do liczenia instytucji. Polska liderem rankingów samobójstw szczególnie wśród dzieci i młodzieży oraz.. mężczyzn w wieku 40-50 lat. Ludzie krzyczą wkoło, robią aferki, mają pretensje mniej lub bardziej uzasadnione o wszystko!! Komunikacja przemocowa wkoło jest …
Język na szczęście jest materią żywą i ostatnio bardzo się zmienia w kierunku inkluzywności. Zaczynamy być bardziej wrażliwi na słowa, które często bezwiednie powtarzamy jak nazwy własne. A słowa mają moc i stygmatyzują. Potrafią z jednej strony skrzywdzić i zranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Wiele słów odchodzi do lamusa, nabiera nowego znaczenia, zwykle z powodu trendu DEI (divesity, equity, inclusion). Przymiotnik „niepełnosprawny(a)” notowany jest w słownikach dopiero od lat …
#HRBP to rola doradcza, strategiczna, wspierająca zarząd w rozwoju biznesu. Może okazać się zbawienna dla przyszłości! Taką tezę postawiłam i – mam nadzieję – obroniłam podczas meetupu #HRDialogue zorganizowanego przez Polish-Swiss Chamber Commerce, na który byłam zaproszona jako ekspertka. Analizując własne doświadczenia z projektów transformacji kulturowych i implementacji strategii EVP oraz obserwując światowe trendy gospodarcze, ekonomiczne i społeczne, a także zmianę paradygmatu dotyczącą podejścia do pracy i życia #GenZ …
Niewątpliwym trendem wszechpanującym jest digitalizacja wszystkiego. 20% naszych obowiązków zawodowych przejęły już roboty. Czy nas zastąpią? Nie, jeśli będziemy gotowi na ciągłą naukę i zmianę. 10% osób obecnie uprawia zawody przyszłości. 70% ludzi będzie musiało się przebranżowić, bo ich zawody przestaną istnieć, za to powstaną zupełnie nowe. To samo może dotyczyć biznesów czy branż prowadzonych od lat. W jednym z raportów PARP pt. “Jak zwiększyć poziom cyfryzacji w firmie”, wskazano …